Mapowanie dysku, FritzBox 7390, FW 84.06.01

Modemy USB UMTS/HSPA/LTE. Pamięci zewnętrzne. Drukarki USB i serwer wydruku. Funckja Remote Connection.
ODPOWIEDZ
Piotr12
FRITZ!Świeżak

Mapowanie dysku, FritzBox 7390, FW 84.06.01

Post autor: Piotr12 »

Mam FritzBox 7390 (wersja międzynarodowa). Dotychczas router posiadał firmware 84.05.51. Kilka dni temu zainstalowałem nowy firmware dla wersji międzynarodowej, tj. 84.06.01 (nota bene dostępny od ok. ośmiu dni).

Na poprzedniej wersji firmware miałem podłączony/zmapowany na laptopie (Windows 7) dysk sieciowy/NAS. Pamięć NAS stanowił pendrive podłączony do portu USB w routerze. Połączenie było oparte na protokole SMB.

Niezależnie od powyższego w folderze „Mój komputer” miałem dodaną lokalizację sieciową tej samej pamięci NAS opartą na protokole FTP.

Po aktualizacji firmware dostęp do pamięci NAS poprzez FTP działa bez zastrzeżeń, natomiast zmapowanie pamięci NAS poprzez SMB jest niemożliwe. Pojawia się komunikat Windows: SYSTEM WINDOWS NIE MOŻE UZYSKAĆ DOSTĘPU DO \\FRITZ.BOX. (...), KOD BŁĘDU 0X80070035, NIE MOŻNA ODNALEŹĆ ŚCIEŻKI SIECIOWEJ.

Szukając rozwiązania na stronach producenta korzystałem z informacji zawartych pod poniższymi odnośnikami (ten sam dokument w wersji angielskiej i niemieckiej):

http://service.avm.de/support/en/skb/FR ... torage-NAS
http://service.avm.de/support/de/SKB/FR ... eicher-NAS

Niezależnie od wskazówek tam zawartych wyczytałem w podręczniku do tego urządzenia (wersja niemiecka z kwietnia 2013, rozdz. 10.1), że wśród użytkowników routera musi być skonfigurowany użytkownik o nazwie „ftpuser” z prawem dostępu do pamięci NAS. Taki użytkownik jest niezbędny, aby możliwy był dostęp do pamięci NAS (przynajmniej z lokalnej sieci).

Mimo zastosowania się do tych zaleceń nie mogę zmapować pamięci NAS poprzez SMB.

Skontaktowałem się dzisiaj z niemieckim supportem telefonicznym, gdzie dowiedziałem się, że jest im znany ten błąd (bug) i pracują nad rozwiązaniem problemu. O problemie poinformowałem także polskie wsparcie techniczne produktów AVM.
Piotr Pawlak
Piotr12
FRITZ!Świeżak

Re: Mapowanie dysku, FritzBox 7390, FW 84.06.01

Post autor: Piotr12 »

Opisany problem uzupełnia informacja podana przez AVM w opisie zmian wprowadzonych przez firmware 84.06.01 (wersja międzynarodowa):

Please note: access to fritz.nas via Windows Network Sharing (SMB/Samba) is not supported in this firmware version

Źródło: plik tekstowy z opisem zmian ftp://ftp.avm.de/fritz.box/fritzbox.fon ... h/info.txt

W analogicznym pliku do wersji niemieckiej firmware 84.06.01 brak jest takiej wskazówki.
key
FRITZ!Superużytkownik

Post autor: key »

Przekompiluj sobie aktualnego trunka Freetz"a z pelna Samba - dziala zdecydowanie lepiej niz ten smieszny polprodukt z AVM.
user2412
FRITZ!Świeżak

Post autor: user2412 »

mógłyś bardziej dostępnie napisać jak to zrobić
key
FRITZ!Superużytkownik

Post autor: key »

Awatar użytkownika
freetz_master
FRITZ!Użytkownik

Post autor: freetz_master »

key pisze:Przekompiluj sobie aktualnego trunka Freetz"a z pelna Samba - dziala zdecydowanie lepiej niz ten smieszny polprodukt z AVM.
Jak już mowa o półproduktach: po co komu windows? Lepiej wkompilować wsparcie dla ssh (Dropbear albo SSH) i dostęp prosto z linuksa!
welfarejenny
FRITZ!Megaekspert

Post autor: welfarejenny »

welfarejenny
FRITZ!Megaekspert

Post autor: welfarejenny »

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт
ODPOWIEDZ