Znaczny spadek prędkości internetu (fritz!box 7270)

zasięg, wydajność, bezpieczeństwo Wi-Fi, 802.11 n, 802.11 ac, Dualband, pasmo 2,4 GHz i 5 GHz, WPA/WPA2, WDS
gawron
FRITZ!Świeżak

Znaczny spadek prędkości internetu (fritz!box 7270)

Postautor: gawron » 20 mar 2015, 13:36

Witam serdecznie,
ostatnio zmieniałem swojego ISP. Poprzedni dostarczał internet po kablu telefonicznym, który podłączałem do gniazda DSL, nowy ISP dostarcza internet osiedlowy, więc podłączam kabel do routera do portu WAN (w tym modelu routera - do portu LAN1).

Mój router znacznie spowalnia prędkość internetu. Gdy podłączam komputer kablem do gniazda internetowego, notuję symetryczną prędkość ok. 90Mb/s. Gdy zaś łączę się z routerem przez WiFi, prędkość downloadu to max 15Mb/s, a upload to raptem 0,1Mb/s(!). Przy poprzednim dostawcy nie miałem takich problemów, a prędkość internetu po WiFi była taka, jak zadeklarowana przez dostawcę.
Próba nadawania na paśmie 5GHz, zmiana kanałów, a nawet wyłączanie szyfrowania nie pomogają. System Windows mówi, że szybkość połączenia z siecią domową to ok. 100Mb/s. Podczas wysyłania plików do pamięci flash podłączonej do routera jako NAS, osiągam prędkość rzędu 2Mb/s uploadu i 4Mb/s downloadu.

Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Z góry dziękuję za porady

vxwheels
FRITZ!Świeżak

Re: Znaczny spadek prędkości internetu (fritz!box 7270)

Postautor: vxwheels » 05 maja 2015, 08:53

a upload to raptem 0,1Mb/s(!). Przy poprzednim dostawcy nie miałem takich problemów, a prędkość internetu po WiFi była taka, jak zadeklarowana przez dostawcę???

• Advertisement

Wróć do „Sieć bezprzewodowa Wi-Fi”