7330 i telefony lan

Baza DECT, Faks, Aut. sekretarki, VoIP, SIP, ISDN, POTS, linia analogwa, operatorzy telefonii,
ODPOWIEDZ
kotini
FRITZ!Świeżak

7330 i telefony lan

Post autor: kotini »

Witam,
na wstępie chciał bym się przywitać ponieważ to mój pierwszy post. :) i jestem świeży w temacie FRITZ"a
podłączyłem 6 słuchawek DECT i wszystko ładnie działa, ale chciałbym rozbudować o kolejne 6 telefonów mogą być lan bo taką infrastrukturę mam już zbudowaną i pytanie czy można jakoś to zrobić? Jakie telefony kupić, zwykłe IPtelefony z gniazdem rj45 ?
Awatar użytkownika
Say
Administracja

Re: 7330 i telefony lan

Post autor: Say »

Witamy na FRITZ! forum! :)

W kwestii rozbudowy polecam rozważyć:

1. Smartfony z aplikacją FRITZ!App Fon na Android lub iOS
2. Aparaty IP - dowolny producent Yealink, Sonom, Cisco etc - mogą zarówno LAN jak i WLAN
3. Podłączenie do portu FON1 bazy DECT i zalegowanie do niej słuchawek (minus taki, że poszczególne słuchawki nię będą miały osobnych numerów wew.)

Pozdrawiam
To surf and protect.

Jeśli pomogłem kliknij [+]

FRITZ! infolinia: 801 09 09 08 / 22 100 22 44
Awatar użytkownika
freetz_master
FRITZ!Użytkownik

Post autor: freetz_master »

Nie wiem ile kosztują "zwykłe telefony IP". Jakims rozwiazaniem byłoby zakupienie fritzów 7141 - są tanie jak barszcz, a do każdego dają sie podłączyć 2 telefony analogowe, tak więc 3 Fritze 7141 za jakies 120 zł to nie majątek. Nawet speedporty w501v z firmware od 7141 wystarczyłyby.
Mam takowe na zbyciu (3 sztuki) za skrzynke piwa (powiedzmy 80zł - wszystkie 3).
kotini
FRITZ!Świeżak

Witam,
dzięki za odpowiedzi, postawiłem na ip fony po lanie. Zakupiłem testowo 1 szt CISCO z tym że pracował na SCCP, tak więc przerobiłem na SIP (trochę z tym roboty jest) I teraz mam taki problem, może pomożecie.
otóż. Mam we fritzu 3 nr VOIP. I jak ktoś dzwoni to w słuchawach DECT wyświetla mi się NAZWA numeru VOIP (taka jak zapisałem we Fritzu) + numer który dzwoni. A telefonie Lanowym wyświetla się tylko numer. (bez identyfikacji na który z VOIPów ktoś dzwoni). Kwestia konfiguracji telefonu IP czy konfiguracji fritza? czy to jest po prostu nie wykonalne?
Pozdrawiam
key
FRITZ!Superużytkownik

Post autor: key »

Kwestia sluchawki/telefonu IP.

U mnie informacje o wchodzacej rozmowie wyswietlane sa m.i. na tv.
kotini
FRITZ!Świeżak

Witam ,
ale do tego potrzbny jest ip phone obsługujący więcej niż jedno konto SIP czy to nie ma znaczenia przy podłączeniu do fritzboxa
key
FRITZ!Superużytkownik

Post autor: key »

Zewnetrzne SIPy obsluguje frytka. Jednoczesnie dziala jako serwer SIP dla wewnetrznych telefonow VOIP. Wszystkie dane sa przekazywane, telefon musi potrafic je zinterpretowac i pokazac.
kotini
FRITZ!Świeżak

Niestety, kupiłem kolejny ip phone CIsco 7945 przerobiłem na SIP z konfigurowałem XML i ten wyświetla coś takiego: xxxxxxx@fritz.fonwlan.box gdzie xxx to nr telefonu który dzwoni, ale nie wyświetla numeru przez który idzie rozmowa :/ szlag już mam troche tego po dziurki. Ma ktoś może jakiś pomysł?
welfarejenny
FRITZ!Megaekspert

Post autor: welfarejenny »

welfarejenny
FRITZ!Megaekspert

Post autor: welfarejenny »

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
ODPOWIEDZ