Fritz!box 7490 - profile dostępu i połączenia wifi przez ...

konfiguracją połączenia internetowego, ADSL, VDSL, LTE, WAN Ethernet, sieci kablowe, chmura MyFRITZ!, VPN, DynDNS, firewall, kontrola rodzicielska, QoS, bezpieczeństwo sieci, Media Serwer, DLNA, UPnP, IPv6
ODPOWIEDZ
Yankee
FRITZ!Świeżak

Fritz!box 7490 - profile dostępu i połączenia wifi przez ...

Post autor: Yankee »

Witam,

mam dwa problemy z tym routerem.

Po pierwsze nie rozumiem dlaczego w zakładce sieć domowa komputery czy telefony łącza się z inernetem/routerem? za pośrednictwem innych urządzeń, które nie są routerami.
Czasami router pokazywał, że komputer łączy się za pośrednictwem drukarki - absurd jakiś!
Poniżej pokazany przykład o co mi chodzi. Może mi ktos wytłumaczyć skąd ten problem?

Druga sprawa to notoryczne gubienie ustawie profilu dostępu do internetu.
Ustawiłem sobie profil dostępu w zakładce:
Internet/Filtry/Profile dostępu
Po jednym dniu jak patrzę w zakładce sieć domowa i klikam na Edycje danego urządzenia okazuje się że ustawiony wcześniej profil dostępu zmienił się na standardowy.
Robiłem reset routera do ustawień fabrycznych, flashowałem na nowo router i wprowadzałem wszystkie urządenia na sztywno po adresie MAC bo myślałem , że problem jest z powodu przeniesienia ustawień z routera 7270 ale niestety ten zbieg nie pomógł. Po kilku godzinach męczarni z ustawieniem wszystkiego od nowa okazało się problem nadal występuje.
O co chodzi ? czy wy też tak macie ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
RTuphox
FRITZ!Użytkownik

-

Post autor: RTuphox »

Witam.
Próbuję ueuchomić Fritzboxa 3370 z moją siecią bezprzewodową, tzn. router Linksys WRT54.
Router Linksys jest w trybie AP i ustawiony kanał 1 i ten sam kanał ustawiłem w fritzu, potem zaznaczam tryb repeater w fritzu, wyszukuje mi dostępne sieci, ale wszystkie dostępne sieci w tym moja z którą chcę sie połączyć nie ma możliwości zaznaczenia, wybrania sieci bazowej.
Próbowałem różne kombinacje i z żadną siecią fritzbox nie che się połączyć.
Ktoś z Was przeprabiał ten temat na 3370? dodam ,że mam oprogramowanie z freetz.
ODPOWIEDZ