Błędy połączenia

zasięg, wydajność, bezpieczeństwo Wi-Fi, 802.11 n, 802.11 ac, Dualband, pasmo 2,4 GHz i 5 GHz, WPA/WPA2, WDS
Gruchi
FRITZ!Świeżak

Błędy połączenia

Postautor: Gruchi » 18 cze 2016, 08:00

Witajcie

Mam problem ze swoim połączeniem internetowym, wręcz wydaje mi się że czasem jest zrywane. Czy po tym co zamieściłem poniżej można dowiedzieć się gdzie leży problem i jak go naprawić ? Czy powinienem martwić się tymi błędami ?

Fritz!Box 7490

Obrazek

Awatar użytkownika
Taczi
FRITZ!Specjalista

Re: Błędy połączenia

Postautor: Taczi » 20 cze 2016, 14:50

Gruchi Jakieś błędy pokazuje w System -> Zdarzenia? Co warto sprawdzić? przede wszystkim okablowanie - splitter, adapter, gniazdka. Możesz także w menu konfiguracyjnym FRITZ!Box wybrać:

Internet -> Informacje o DSL -> Informacje o DSL

Spróbuj przestawić zaznaczenia w kierunku "Stabilność połączenia".

Obserwuj czy nadal występują błędy, jeśli tak - skontaktuj się z operatorem.

Gruchi
FRITZ!Świeżak

Postautor: Gruchi » 21 cze 2016, 05:20

Coś takiego mam na chwile obecną

Obrazek
Obrazek
Obrazek

- Jeśli błędy nadal będą występować. O co powinienem gnębić Orange (VDSL)?
- Czy zmieniać wszystkie zaznaczenia czy któreś konkretnie ?

Awatar użytkownika
Taczi
FRITZ!Specjalista

Postautor: Taczi » 21 cze 2016, 08:51

Gruchi, w zdarzeniach nie widać nic podejrzanego. Są tylko przymusowe rozłączania internetu - normalne dla DSL - dla uzyskania nowego IP. Sprawdziłeś okablowanie? Jeśli nie zdarzają się spadki prędkości a pobieranie plików nie jest przerywane, myślę, że nie ma sensu zgłaszać do operatora. Gdyby były spadki i częste rozłączenia to wtedy telefon do operatora z prośbą o sprawdzenie łącza lub reset portu lub obniżenie prędkości Internetu.

Zaznaczenia możesz zmienić we wszystkich o jedną pozycję w lewo i sprawdzić czy nadal będą występować błędy.

• Advertisement

Wróć do „Sieć bezprzewodowa Wi-Fi”