[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2211: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2211: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4786: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4787: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4788: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4789: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
FritzBox 7360 przydzielanie dostępu wifi : Sieć bezprzewodowa Wi-Fi

FritzBox 7360 przydzielanie dostępu wifi

zasięg, wydajność, bezpieczeństwo Wi-Fi, 802.11 n, 802.11 ac, Dualband, pasmo 2,4 GHz i 5 GHz, WPA/WPA2, WDS

FritzBox 7360 przydzielanie dostępu wifi

Postautor: Dawid1346 » 01 maja 2015, 22:21

Cześć
Mieszkam w Niemczech z kilkoma współlokatorami. Mam założony internet który dzielony jest routerem FritzBox 7360.
Są osoby z kwatery i poza które znają klucz i korzystają z mojego łącza bez mojego pozwolenia i opłaty.
Czy jest możliwość przydzielenia wifi tylko pożądanym komputerom, np. przez wpisanie tych komputerów w router tak żeby tylko te kompy miały połączenie a inne nawet mające klucz nie mogły korzysta z internetu ?
Niestety w konfiguracji routera brak jest języka polskiego i za wiele nie rozumiem, ale połapałem się trochę i widzę że jest dużo połączeń z routerem, więcej niż pozwoliłem.
Dawid1346
FRITZ!Świeżak

Re: FritzBox 7360 przydzielanie dostępu wifi

Postautor: Roman » 03 maja 2015, 22:06

Można spróbować w ten sposób;
w menu "WLAN" => "Funknetz" => z listy "Bekannte WLAN-Geräte" wybierz klienta , którego chcesz zablokować (bearbeiten-edytowanie = ikona kartki z ołówkiem), po otwarciu okna edycji klienta z rozwijanej listy "Kindersicherung" => "Zugangsprofil" wybierz => "Gesperrt" i zatwierdź "OK".
Innym sposobem pozbycia się intruzów jest dostęp tylko urządzeń ze znanym adresem MAC (to jest chyba lepszy sposób ograniczenia dostępu do Twojej sieci).
Myśle, że tak to powinno zadziałać! A tak na marginesie - skąd obcy znają klucz wifi?! Możesz go również zmienić i podać tylko tym, którym chcesz udostępnić internet.
Powodzenia!
Roman
FRITZ!Użytkownik

Postautor: sawawawa » 04 maja 2015, 16:37

Udostępnienie netu tylko znanym adresom MAC jest najlepszym rozwiązaniem
Tylko trzeba uważać kto korzysta bo adresy można klonować
Jeżeli pomogłem kliknij plus
Pozdrawiam
sawawawa
FRITZ!Użytkownik

Pochwały: 4

Postautor: Dawid1346 » 31 maja 2015, 12:46

Znają bo osoby które mają dostęp pewnie sprzedały klucz, i router jest w miejscu gdzie mają dostęp goście a pod routerem jest naklejka z kluczem.

Udostępnienie netu tylko znanym adresom MAC mnie interesuje ale jak to zrobić ? Jak sprawdzić adres mac tabletu leu telefonu ?
Dawid1346
FRITZ!Świeżak

Postautor: Roman » 01 cze 2015, 11:24

Klucz dostępu do sieci WIFI możesz zmienić na inny i podać go tylko tym, którym chcesz udostępnić sieć.
Natomiast dostęp "po mac-u" musisz najpierw załączyć w "WLAN" => "Sicherheit" i na dole zaznaczasz " WLAN-Zugang auf die bekannten WLAN-Geräte beschränken" (i oczywiście zatwierdzasz). Po tej operacji już nikt inny nie podłączy się do Twojej sieci. Na koniec pozostaje Ci jeszcze usunąć "intruzów", których nie chcesz mieć w sieci; na tej samej stronie "krzyżykiem" usuwasz intruzów i zatwierdzasz.
Znając mac-adres możesz go dodać naciskając "WLAN-Gerät hinzufügen" (w kratkach wpisujesz znany Ci mac-adres).
Mac-adresy znajdziesz na pewno w ustawieniach tabletu lub telefonu (informacje, informacje o sprzęcie itp, itd) lub w ustawieniach karty wifi urządzienia. Prościej się nie da.
Powodzenia!
Roman
FRITZ!Użytkownik

Postautor: Dawid1346 » 05 cze 2015, 12:43

Dzięki Romanie.
O to mi chodziło.
Dawid1346
FRITZ!Świeżak

Postautor: jacobsss » 06 sie 2015, 21:53

Witam. Problem mam takiego typu. Mam router fritz box 7362 SL z internetem firmy 1und1. Internet dziala , jednak tylko wtedy gdy jestem podlaczony z nim za pomoca kabla. Jezeli chodzi o Wifii to siec znajduje i zasieg jest full , jednak nie potrafie sie z nia polaczyc. Mam laptopa na systemie windows 8. Aha dodam ze ustawienia w routerze sa po niemiecku i za nic nie moge sie tez polapac. Moze ktos cos pomoc ???
jacobsss
FRITZ!Świeżak

Postautor: sawawawa » 09 sie 2015, 20:51

jacobsss pisze:Witam. Problem mam takiego typu. Mam router fritz box 7362 SL z internetem firmy 1und1. Internet dziala , jednak tylko wtedy gdy jestem podlaczony z nim za pomoca kabla. Jezeli chodzi o Wifii to siec znajduje i zasieg jest full , jednak nie potrafie sie z nia polaczyc. Mam laptopa na systemie windows 8. Aha dodam ze ustawienia w routerze sa po niemiecku i za nic nie moge sie tez polapac. Moze ktos cos pomoc ???

Witam
Jeżeli masz problem z niemieckim językiem to zmień na angielski
Jeżeli brak angielskiego to zrób aktualizacje http://download.avm.de/fritz.box/fritzb ... tsch_a-ch/
pozdr
Jeżeli pomogłem kliknij plus
Pozdrawiam
sawawawa
FRITZ!Użytkownik

Pochwały: 4

• Reklama

Wróć do Sieć bezprzewodowa Wi-Fi