Telefon nie chce się połączyć z routerem WiFi 7140 annex A

zasięg, wydajność, bezpieczeństwo Wi-Fi, 802.11 n, 802.11 ac, Dualband, pasmo 2,4 GHz i 5 GHz, WPA/WPA2, WDS
kombos
FRITZ!Świeżak

Telefon nie chce się połączyć z routerem WiFi 7140 annex A

Postautor: kombos » 21 kwie 2014, 20:41

Witam.
Kupiłem żonie nowy telefon, co prawda mało popularny model z androidem - Faea F1 i nie mogę się nim połączyć z Fritzem 7140 annex A. W telefonie WiFi działa, bo łączy się z innymi routerami np. Livebox 2.0, czy innym telefonem przy theteringu.

Na routerze jest włączone DHCP i odpowiednio duża pula adresów IP.
Hasło do WiFi wpisuję na 100% poprawne, nawet dla testu zmieniałem na łatwiejsze.
Laptop, PS3, tablety i inne telefony łączą się bez problemu.
Nie mam włączonego filtrowania adresów MAC - nawet nie mogę znaleźć takiej opcji w ustawieniach....

Macie jakiś pomysł co jest przyczyną?

Wader
FRITZ!Świeżak

Re: Telefon nie chce się połączyć z routerem WiFi 7140 annex

Postautor: Wader » 09 wrz 2014, 10:38

Witam
Odświeżę temat. Mam również FritzBoxa 7140. Nie mogę się na nim podłączyć do WIFI za pomocą czytnika książek Cybook Odyssey oraz drukarki Samsung M2022W wyposażonej w WIFI. Próbowałem już różnych ustawień połączenia szyfrowane i nie, zmiana kanału nadawania, filtrowanie MAC wyłączone i nic to nie daje. Jednocześnie kilka różnych laptopów, które miałem w domu, tablet Samsunga, telefon Sony Xperia X8 (z Androidem) łączą się bez problemu. Co to może być? Może ktoś ma jakiś pomysł? Szczególnie zależy mi na podłączeniu drukarki. Podczas jej instalacji najpierw wykrywa FritzBoxa pokazuje doskonałą siłę sygnału a po jego wyborze, po chwili wywala się błąd, że drukarka nie może znaleźć wybranej sieci. Dodam, że drukarka jest OK. Próbowałem ją zainstalować u siebie w pracy korzystając z tego samego laptopa i wszystko jest OK. Próbowałem zaktualizować soft we fritzboxie ale wyrzuca, że mam najnowszą wersję.
Pozdrawiam
Wader

ijaz123
FRITZ!Świeżak

Re: Telefon nie chce się połączyć z routerem WiFi 7140 annex

Postautor: ijaz123 » 02 gru 2014, 08:55

a routerze jest włączone DHCP i odpowiednio duża pula adresów IP.
Hasło do WiFi wpisuję na 100% poprawne, nawet dla testu zmieniałem na łatwiejsze.
Laptop, PS3, tablety i inne telefony łączą się bez problemu.
Nie mam włączonego filtrowania adresów MAC - nawet nie mogę znaleźć takiej opcji w ustawieniach....
We offer up to date 642-447 exam dump exam practice questions with self paced test engine to help you pass testking.me - 70-486 dumps exam and complete your ccent course kumc

• Advertisement

Wróć do „Sieć bezprzewodowa Wi-Fi”