[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2211: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2211: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4786: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4787: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4788: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4789: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
sinus@firtz UPC + internet na lan : Internet i FRITZ!Box (Fon, ATA i WLAN)

sinus@firtz UPC + internet na lan

Pytania i wskazówki z zakresu wykorzystania modemu DSL, licznika online, routera, DHCP, VPN i konfigurowania sieci lokalnej.

sinus@firtz UPC + internet na lan

Postautor: adam chojnacki » 12 maja 2009, 16:12

ja mam dosyc dziwny rebus z moim firtzem.

jako modem do neostrady smigal az milo. przeszedlem jednak do obozu UPC i zaczely sie schody

fritza mam podpietego do modemu UPC

mam wybrane opcje w laczeniu sie z netem:

Internetzugang Ăźber LAN A / WAN
Internetverbindung selbst aufbauen (NAT-Router mit PPPoE oder IP)
Zugangsdaten werden nicht benĂśtigt (IP)

ip,brama, maska i mac wpisane na stale

i teraz jaki mam bol

firtz robi za bramke do sieci wewnetrznej po WIFI

i gg, tlen, skype sie loguje, ale strony www nie chca smigac:(

co robie zle, bo juz mnie glowa boli
adam chojnacki

O:sinus@firtz UPC + internet na lan

Postautor: Mariusz » 13 maja 2009, 20:03

moze problem z dns-ami, wpisz zamiast adresu ip np. 213.180.138.148 (onet) a dns jest wpisany?

pozdr
Mariusz

Postautor: adam chojnacki » 13 maja 2009, 20:52

dns jest wpisany. probowalem tez z innymi. udalo mi sie sinusa zmusic do pobrani z dohc danych ale nadal nie dziala www. loguje tylko skypa i gg:( ogolnie kiszka. jak mam skonfiguraowanego na sinusie betamaxa to loguje, ale zrywa....moze ten modem upc jest jakis lewy
adam chojnacki

Postautor: Sławomir Litwiński » 14 maja 2009, 07:51

Nie wykluczone, że dostęp blokuje UPC. Wszystko zależy od rodzaju konta u nich. Najtańsze konto (np student) jest przeznaczone tylko do jednego komputera i ma ograniczenia transferu. Wtedy przyłączenie kompa do modemu daje pełny dostęp, a już przyłączenie dodatkowego sprzętu routera powoduje, że to ON jest tym ostatnim komputerem i inne przyłączone do niego nie w pełni działają w INTERNECIE. Trzeba sprawdzić w UPC, czy konto wolno "rozmnażać" routerem. Podobną sytuację ma moja rodzina w Wa-wie.
Skype i GG wykorzystują różne dostępne porty i znajdują jakąś "furtkę". WWW idzie na porcie 80, który może być zablokowany (TTL=1). Po przejściu przez router ttl jest zmniejszane o 1 i mając wartość 0 pakiet przychodzący jest usuwany.

Edytowany przez: esel, w: 2009/05/14 09:02
Sławomir Litwiński

• Reklama

Wróć do Internet i FRITZ!Box (Fon, ATA i WLAN)