[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2211: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2211: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4786: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4787: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4788: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4789: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
Jak skonfigurowac Fritzbox dla IPCall? : FRITZ!Box (Fon, ATA i WLAN) i operatorzy VoIP w Polsce

Jak skonfigurowac Fritzbox dla IPCall?

Problemy z konfiguracją Boxów z różnymi operatorami, jakość połączeń, wskazówki i porady dla wszystkich.

Jak skonfigurowac Fritzbox dla IPCall?

Postautor: Romuald Czerner » 11 maja 2009, 10:55

Witam wszystkich.

Czy ktos z was ma tego operatora i moglby mi pomoc w konfiguracji.

Posiadam 7270, ale inne tez moga byc pomocne.

Za pomoc z gory juz dziekuje.

Edit:

Moje 7270 posiada niemieckie firmware gdzie brakuje kodek G729.
Mozna go jakos dolaczyc?

Edytowany przez: romualdcz, w: 2009/05/11 17:26
Romuald Czerner

O:Jak skonfigurowac Fritzbox dla IPCall? (dziala)

Postautor: Romuald Czerner » 19 maja 2009, 06:44

Odpowiem sobie sam:

Konfiguracja bramki Fritzbox 7270 dla IPCall:

Internet number: numer telefonu
Internetrufnummer: numer telefonu
Numer internetowy: numer telefonu

User Name:nazwa konta SIP(najczęściej numer telefonu)
Benutzername:nazwa konta SIP(najczęściej numer telefonu)
Nazwa uzytkownika:nazwa konta SIP (najczęściej numer telefonu)

Password: hasło konta SIP
Kennwort: hasło konta SIP
Haslo: hasło konta SIP

Password confirmation: hasło konta SIP
Kennwortbestätigung: hasło konta SIP
Potwierdzenie hasla: hasło konta SIP

Registrar: voip.ipcall.pl lub 80.249.5.196
Registrar: voip.ipcall.pl lub 80.249.5.196

Wszysko idzie po kodeku G711u.

Reszta ustawien tak jak nach screenie.
Moja bramka pochodzi od niemieckiego operatora 1 und 1, dlatego niemiecki jezyk.
IPCall uzywam do rozmow do Polski.
Do rozmow do Austrii uzywam operatora sipgate.at.
Do rozmow po Niemczech uzywam 6 numerow mojego operatora i mam flatrate na niemieckie telefony stacjonarne.

Wszystko jest skonfigurowane na tej bramce.
Za ta bramka wisi jeszcze centralka telefoniczna ISDN Auerswald ETS 4308 I.
Bramka rozpoznaje jaki numer jest wybrany (niemiecki, austriacki, polski lub inny) i odpowiednio dopasowuje numer, przez ktory wychodze.
W tym celu musialem jeszcze na bramce skonfigurowac reguly wyjscia. To spowodowlo, ze moje numery do Polski byly poprzedzane przez 0048 i nie moglem sie do Polski dodzwonic (bylo caly czas zajete). Z Poski do mnie chodzilo bez problemow. Po interwencji kolegi z BOK u ( o 21 wieczorem, wielkie podziekowania za ten service) i dopasowaniu ustawien operatora IPCall, wszysko dziala poprawnie. Jakosc dotychczasowych rozmow bardzo dobra, czasami lepsza od mojego niemickiego operatora.

Jestem bardzo zadowolony.

Ustawienia dla innych fritzboxow powinny byc podobne.

Edytowany przez: romualdcz, w: 2009/05/19 07:54
Romuald Czerner

O:Jak skonfigurowac Fritzbox dla IPCall? (dziala)

Postautor: Romuald Czerner » 19 maja 2009, 07:04

screen do opisu [img size=300:27vks6o1]http://fritzbox.pl/media/kunena/attachments/legacy/images/Internettelefonie4.jpg[/img:27vks6o1]
Romuald Czerner

• Reklama

Wróć do FRITZ!Box (Fon, ATA i WLAN) i operatorzy VoIP w Polsce