[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2211: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2211: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4786: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4787: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4788: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4789: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
Sinus w500i FritzFon + AP WLAN nie działa : Sieć bezprzewodowa z FRITZ!Box Fon WLAN

Sinus w500i FritzFon + AP WLAN nie działa

Konfigurowanie sieci bezprzewodowej, bezpieczeństwo, różne problemy z siecią.

Sinus w500i FritzFon + AP WLAN nie działa

Postautor: Grzegorz Balazy » 10 lut 2009, 11:06

Kupilem na allegro sprzęt Sinus 500i z oprogramowaniem FritzFon"a 7150.

Szczerze mówiąc jest troche problemów z konfiguracją ze względu na język niemiecki, ale jakoś sobie poradziłem ustawić ten sprzęt i wszystko działało przez LAN"a, Jednak na aukcji sprzedający napisał:
"VoIP zadziała jeśli posiadasz dostęp do internetu poprzez:
- Port DSL lub
- Port LAN/WAN lub
-WiFi - tryb WDS lub Repeater - bezprzewodowo połaczony z innym AP"

a ponieważ mam w domu AP WL 5460ap v2 więc próbuję to skonfigurować aby działało po WiFi, jednak siedzę juz pare dni nad tym i nie mogę.

konfiguruję ap jako WDS repeater i Sinus"a jako WDS Repeater, w AP wpisuje MACa Sinusa i odwrotnie, ustawiałem w Sinusie IP na ta sama siec co w AP i nic, niby działa jako repeater laptop łączy się przez Wifi z Sinusem i ma interet, ale nie mogę dzwonić z sinusa, nie zapala się lampka Online.

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to podłączyć bo wszystkie moje pomysły na to wykorzystałem chyba...
Grzegorz Balazy

O:Sinus w500i FritzFon + AP WLAN nie działa

Postautor: Grzegorz Balazy » 10 lut 2009, 19:39

Zrobilem już tak, że fritz (czyli sinus) dziala jako wds repeator, i jest dostep do netu jak sie z nim lacze przez telefon albo laptopa, nawet swieci sie lampka Online, ale dzwonic i tak nie moge ;/
Grzegorz Balazy

Postautor: Grzegorz Balazy » 10 lut 2009, 20:30

Wszystko działa.
Aby działało trzeba ustawic sinusa jako repeater, wpisac MACa AP, ja zmienilem najpierw do tego adres IP Sinusa na ta sama siec co AP,
w funkcji Repeater"a wpisalem dane sieciowe
czyli adres IP dla sinusa (oczywiscie dla podsieci AP), maske taka jak w calej podsieci, brame jak w AP DNSy takie same jak brama. i tyle, szyfrowania nie ustawialem ani na AP ani na sinusie narazie, bez tego tez dziala póki co.

w ustawieniach internetu trzeba LAN A/WAN, pozniej jako IP-Client, w polu Verbindungseinstellungen zaznaczamy IP-Adresse manuell festlegen i uzupelniamy dane sieciowe dla Sinusa

i to wszystko, jesli ktoś uzna ze temat niepotrzebny prosze go usunąć.
pzdr.

Edytowany przez: greg00, w: 2009/02/10 20:44

Edytowany przez: greg00, w: 2009/02/14 08:51
Grzegorz Balazy

Postautor: Adasko2009 » 13 lut 2009, 21:28

I co kolego udało ci sie to może skonfigurować ?? Ja też z tym walczę i nie moge zrobić jak byś miał jakieś info daj znac moje gg 610410
Adasko2009

Postautor: Przemek Kolasinski » 07 maja 2009, 17:21

Witajcie

Czy jest możliwe aby ten sam model Fritza który ma przedmówca pracował jako zwykły " client " Internetu rozsyłanego przez isp Radiowo ? Tym samym obejść się bez kupna dodatkowych urządzeń ?

Mam takie cacko i chciałbym a nie wiem jak skonfigurować.

Dowiedziałem się tylko następujące rzeczy.

Że posiadając Access Point który odbiera a następnie rozsiewa sygnał do Intenetu np. OvisLink dla mnie oVsik :).

Można skonfigurować jego Access Point oraz Sinus w500 do pracy. Jest to możliwe gdy urządzenia są w tej samej sieci mają ten sam sid i te samą metodę zabezpieczeń oraz ten sam klucz we Fritzu i na dowolnym innym AP nazywa się to WDS. A i ten sam kanał. Czy potrzebuje jeszcze jakiś innych informacji.

Żółtodziób.:whistle:
Przemek Kolasinski

• Reklama

Wróć do Sieć bezprzewodowa z FRITZ!Box Fon WLAN