[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2211: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2211: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4786: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4787: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4788: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4789: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
Jak skonfigurować darmowy telefon?? : FRITZ!Box (Fon, ATA i WLAN) i operatorzy VoIP w Polsce

Jak skonfigurować darmowy telefon??

Problemy z konfiguracją Boxów z różnymi operatorami, jakość połączeń, wskazówki i porady dla wszystkich.

Jak skonfigurować darmowy telefon??

Postautor: Aleksander Niemiec » 16 sie 2008, 11:44

Mam fricka 7050 z germanii 1&1 z niemiecką wersją oprogramowania.
Próbuję skonfigurować darmowytelefon.Niestety kiedy chcę wpisać w okienko pt. Internet numer swój login zgodnie z zaleceniem operatora pojawia się komunikat, że mogą w tym miejscu występowac tylko cyfry. Ponadto nie zanjduję w zakładce okienka proxy-serwer. Pisałem na maila do tych od darmowegotelenu, ale oni niby fricka nie znają.
Czy ktoś wie co z tym zrobić?

Edytowany przez: Aleksander150719, w: 2008/08/16 12:51
Aleksander Niemiec

O:Jak skonfigurować darmowy telefon??

Postautor: Sławomir Litwiński » 16 sie 2008, 17:43

Internet numer oznacza jedynie symbol numerowy konta sip i może być dowolny np 111. Później służy do identyfikacji konta w innych ustawieniach. Co do wpisu okienka proxy-serwer to w nowszych wersjach (angielskich) to pole występuje, ale nie musi być wypełnione. Natomiast jeśli fritz ma ip prywatne, powinien być wpisany stun serwer.
Sławomir Litwiński

Postautor: Aleksander Niemiec » 16 sie 2008, 19:33

Dziękuję za odpowiedź. Wcześniej wpisałem dowolny numer w pole Internet Numer i nie zadziałało. Nie mam pojęcia co do adresu IP. Mój fricek jest za ruterem podłączonym do neostrady i podłączony jest do portu LAN A.(Do LAN B komputer kablem. WLAN też działa bo łączy się bezprzewodowo z palmtopem.) Nie wiem też jak wpisać stun serwer.

Edytowany przez: Aleksander150719, w: 2008/08/16 20:35
Aleksander Niemiec

Postautor: Sławomir Litwiński » 17 sie 2008, 08:25

Dziwne. U mnie w Settings>Telephony>Internet telephony>Internet Number - polu Internet Number są wpisywane numery telefonów jakie uzyskałem od operatorów lub własne typu 111 lub 222, gdy mam tylko konto u operatora, a nie numer. Co prawda używam oryginalnych angielskich Fritzów, ale to nie może mieć znaczenia. Może wersja firmware jest za stara. Ja mam wersję 14.04.26. Tylko w wersji niemieckiej musi być software niemiecki (lub sztuczka z podmianą, ale to jest na tym forum). Nazwę lub numer serwera STUN podaje dostarczyciel konta. Można też wykorzystać uniwersalny, darmowy: stun.fwdnet.net
Sławomir Litwiński

Postautor: Aleksander Niemiec » 20 sie 2008, 03:05

mój firmware ma nr 14.04.33 i chyba nie jest to za stara wersja
niestety nadal bez sukcesu
kiedy dzwonię telefon wybiera nr a później słyszę sygnał zajętego telefonu
Aleksander Niemiec

Postautor: Sławomir Litwiński » 20 sie 2008, 10:24

Może VoIP nie jest zarejestrowany? Po zalogowaniu do Fritza wyświetla się w dolnej części ekranu Internet and Telephony i przy nazwie Internet Number <nazwa> powinna być zielona "lampka", a nie szara. I powinno pisać "Registered" (przynajmniej w angielskim)

Edytowany przez: esel, w: 2008/08/20 11:27
Sławomir Litwiński

Postautor: Aleksander Niemiec » 09 wrz 2008, 18:12

Wreszcie zadziałał. Pomogło wybranie opcji, że dane dostępowe wymagane dla DSL nie są potrzebne. Mój Fritz otrzymuje internet z LAN A z wcześniejszego routera.

Internetzugang Ăźber LAN 1

Wählen Sie diesen Zugang, wenn Sie FRITZ!Box an ein bereits vorhandenes Netzwerk (LAN), ein Kabelmodem oder einen DSL-Router anschließen möchten.

Zugangsdaten werden nicht benĂśtigt (IP) (w ustawieniach internetu trzeba wybrać tę opcję, kiedy internet jest z LAN A)
Aleksander Niemiec

• Reklama

Wróć do FRITZ!Box (Fon, ATA i WLAN) i operatorzy VoIP w Polsce