[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2211: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2211: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4786: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4787: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4788: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4789: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
Sieć domowa : Internet i FRITZ!Box (Fon, ATA i WLAN)

Sieć domowa

Pytania i wskazówki z zakresu wykorzystania modemu DSL, licznika online, routera, DHCP, VPN i konfigurowania sieci lokalnej.

Sieć domowa

Postautor: Kamil Pociask » 28 sty 2008, 18:22

Witam,

Nie mogę sobie poradzić z konfiguracją sieci domowej, co należy wykonać (prócz włączenia udostępniania folderów) we Fritzie, czy jest w ogóle taka opcja ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam,
OSKAr

EDIT:
Posiadany model to Fritz 7140

Edytowany przez: OSKAr, w: 2008/01/28 19:01
Kamil Pociask

O:Sieć domowa

Postautor: Miłosz J. » 09 sty 2009, 22:05

Dołączam się do prośby o pomoc :-) Ja posiadam FB 7050
Miłosz J.

Postautor: Sławomir Litwiński » 11 sty 2009, 12:01

Sieć domowa nie ma nic wspólnego z Fritzem. Gdy jest poprawnie skonfigurowana powinna hulać z dowolnym swithem np Fritza. Ustawienia wszystkie robi się po systemem operacyjnym. W Win XP to nie jest takie trywialne, bo są zabezpieczenia przed włamem. Jeszcze gorzej jest w Vscie.
W 7140 można podłączyć pendrive lub HDD i dostawać się do niego przez FTP. W 7050 takiej funkcjonalności nie ma.
Sławomir Litwiński

Postautor: Zdzisław Tymoszyk » 17 kwie 2009, 21:24

Witam. Może to nie odpowiedź. Pytanie do esela. HDD podpięty do 7140. W lokalnej sieci można zalogować się do HDD. Jak wygląda logowanie się do tego HDD z innego komputera przez Internet. Czy jest to wykonalne i jak?
Zdzisław Tymoszyk

Postautor: Sławomir Litwiński » 18 kwie 2009, 07:48

W firmware .....67. jest taka możliwość, ale jej osobiście nie testowałem.

W Settings->Advanced Settings->USB devices
jest kratka "Enable the USB remote connection" którą należy uaktywnić, wtedy pojawi sę okno wyboru co udostępnić z zewnątrz:
printers (including all-in-one printers)
mass storage devices
others (e.g., scanners)

1)Przy podłączeniu HDD przez USB do Fritza należy zastosować hub USB z własnym zasilaniem, bo zasilacz wewnętrzny się nie wyrobi.
2)Fritz od strony WAN musi mieć adres publiczny. Jeśli zmienny, to należy uruchomić dynamiczny DNS.

Daj znać, jak będą efekty.
Sławomir Litwiński

Postautor: Zdzisław Tymoszyk » 18 kwie 2009, 11:23

Witam. Tak też myślałem. Tylko: po 1. fritz jest po niemiecku 2. zmiana na angielski jeszcze nigdy nie praktykowałem, 3. mam już dyndns. W takim razie w najbliższym czasie ale najpierw lektura jak z de na en oprogramowanie. Pozdrawiam.
Zdzisław Tymoszyk

• Reklama

Wróć do Internet i FRITZ!Box (Fon, ATA i WLAN)