[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2211: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2211: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4786: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4787: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4788: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4789: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
Fritz blokuje faks : FRITZ!Box (Fon, ATA i WLAN) i operatorzy VoIP w Polsce

Fritz blokuje faks

Problemy z konfiguracją Boxów z różnymi operatorami, jakość połączeń, wskazówki i porady dla wszystkich.

Fritz blokuje faks

Postautor: Sławek » 08 gru 2007, 08:22

W związku z tym iż na dzisiaj tak naprawdę brak możliwości przesyłania faksów przy wykorzystaniu VoIPa podłączyłem faks bezpośrednio pod linię operatora tj. TPSA. Reszta tj. 3 szt telefonów bezprzewodowych jest podpieta do fritza a on wedle wszelkich prawideł do neostrady. Wszystko chula jak należy do momentu skorzystania z faksu, który przypomnę jest wpięty bezpośrednio do linii. W momencie wybierania numeru jakiegokolwiek zaczynaja dzwonić telefony podpięte do fritza model 7050. Pytanie cóż takiego się dzieje że jakby nie patrzeć fritz "odbiera" jakieś połączenie? wystarczy odpiąć jeden kabelek ( w tym momencie nie ma oczywiście internetu i możliwości dzwonienia z fritza) i faks działa normalnie. Czy dział techniczny HSF może się wypowiedzieć??? Zgłaszałem to telefonicznie i jakoś brak odzewu mimo zapewnień. W przypadku potrzeby narysowania schematu podłaczenia - choć wydaje mi się że wytłumaczyłem dostatecznie wyżej - jestem gotowy takowy zrobić.
Sławek

O:Fritz blokuje faks

Postautor: Sławek » 21 gru 2007, 15:42

w takim razie dlaczego nie usłyszałem tego od technika jak dzwoniłem to po 1. Następne pytanie brzmi w jaki sposób ustawić FB aby wszystkie połączenia z faksu "wychodziły" przez linię stacjonarną?
Sławek

O:Fritz blokuje faks

Postautor: Paweł P » 05 lut 2009, 14:58

Witam serdecznie,

przymierzam się do postawienia Neostrady na urządzeniu Fritz (modem, router i bramka VOIP w jednym). Nie jestem pewien jednej kwestii i tu prosiłbym o pomoc. Myślę o urządzeniu Fritz Box Fon. Na linie analogowej do której będzie podpięta Neostrada, podłączony jest faks. Czy do tego urządzenia także trzeba podpiąć faks podobnie jak w przypadku przedmówcy? Nie jestem pewien czy ma ono taką opcję Podaję dwa linki ze zdjęciami jak to urządzenie wygląda:
http://aka.pl.pl/allegro//fbf/fbf_pol.JPG
http://aka.pl.pl/allegro/fbf/tyl.JPG

Ma ono mniej wejść niż model 7050, stąd moje obawy czy faks będzie działał.

Pozdrawiam
Paweł
Paweł P

• Reklama

Wróć do FRITZ!Box (Fon, ATA i WLAN) i operatorzy VoIP w Polsce