[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2211: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2211: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4786: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4787: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4788: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4789: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
klonowanie mac adresu : Internet i sieć domowa

klonowanie mac adresu

konfiguracją połączenia internetowego, ADSL, VDSL, LTE, WAN Ethernet, sieci kablowe, chmura MyFRITZ!, VPN, DynDNS, firewall, kontrola rodzicielska, QoS, bezpieczeństwo sieci, Media Serwer, DLNA, UPnP, IPv6

klonowanie mac adresu

Postautor: user2412 » 21 paź 2013, 08:33

Czy fritz 7360 ma możliwość klonowanie mac adres?
user2412
FRITZ!Świeżak

Re: klonowanie mac adresu

Postautor: Say » 28 paź 2013, 13:14

Tak jest taka możliwość - w menu Account Information (zakładamy włączoną opcją Advanced View).

Autor postu otrzymał pochwałę
To surf and protect.

Jeśli pomogłem kliknij [+]

FRITZ! infolinia: 801 09 09 08 / 22 100 22 44
Awatar użytkownika
Say
Administracja

Pochwały: 1

Postautor: Vito007 » 06 lis 2013, 19:32

Ostrożnie z klonowaniem adresu.
Mam FB7390 pracującego z modemem kablowym Cisco w sieci UPC.
Aktywacja usługi w UPC odbyła się przy pomocy podłączonego mojego laptopa i jego MAC został zapisany u dostawcy usługi.
Następnie - podłączając Fritza wpisałem mu MAC laptopa, aby uniknąć ponownej autoryzacji usługi.
Wszystko działało pięknie, dopóki nie podłączyłem laptopa do routera kablem ethernet. Po podłączeniu przestawał działać internet w mojej sieci lokalnej. Okazało się, że winny jest taki sam MAC "sklonowany" (widziany od strony WAN) jaki ma inny działający w sieci LAN laptop.
Wcześniej używałem Netgear"a 3700 i taki problem nie występował.
Vito007
FRITZ!Świeżak

Postautor: Say » 19 lis 2013, 14:09

Na urządzeniu, które ma sklonowany adres MAC powinno się użyć innej karty sieciowej np. F!USB Stick - odrębny MAC.
Na FRITZ!Box z FRITZ!OS to nie przejdzie z różnych względów - również bezpieczeństwa.
To surf and protect.

Jeśli pomogłem kliknij [+]

FRITZ! infolinia: 801 09 09 08 / 22 100 22 44
Awatar użytkownika
Say
Administracja

Pochwały: 1

Postautor: user2412 » 23 lis 2013, 13:35

W moim przypadku klonowałem adres karty sieciowej, która obecnie nie pracuje, jest fizycznie wyjęta i leży w szufladzie, więc wszystko działa prawidłowo.
user2412
FRITZ!Świeżak

• Reklama

Wróć do Internet i sieć domowa