[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2211: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2211: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4786: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4787: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4788: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4789: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
Fritz!Fon C4 identyfikacja i wybieranie numerów : Telefonia i centralka

Fritz!Fon C4 identyfikacja i wybieranie numerów

Baza DECT, Faks, Aut. sekretarki, VoIP, SIP, ISDN, POTS, linia analogwa, operatorzy telefonii,

Fritz!Fon C4 identyfikacja i wybieranie numerów

Postautor: glexu » 10 paź 2014, 12:43

Witam,

mam aktualnie Fritz!Box 7390. Do tej pory miałem do niego podłączoną słuchawkę Siemensa z osobna stccją DECT. Słuchawka się popsuła i kupiłem specjalnie Fritz!Fon C4. Wszystko działa i dzwoni, ale mam problem z identyfikacją numerów i regułami wybierania numeru. Mam 2 konta SIP - jedno niemieckie (domyślne), drugie polskie we fritz!boxie wpisane tak:

56799XXX Internet 1&1 Internet *121#
918866XXX Internet sip.ipfon.pl *122#

W starej słuchawce Siemensa miałem porobione wpisy w wewnętrznej książce telefonicznej, np żeby dzwonic na Polskę: Kowalski *122#793234XXX. I gdy kowalski dzwonił do mnie to był identyfikowany jako Kowalski. Teraz w słuchawce Fritz!Fon gdy zrobię podobny wpis to zamiast nazwy pokazuje mi numer 793234XXX i brak nazwiska przy połączeniu przychodzącym. Podobnie gdy np wpiszę jako numer kontaktu Krzysztof wpiszę 004822345XXXX, jak ktoś dzwoni ma mój polski numer to otrzymuję tylko 22345XXX.
Czy da się to jakoś obejść? Nie mam ochoty w menu fritza wpisywac dla każdego numeru reguł wybierania a ogólnych reguł dla numeru SIP nie widzę.....

pozdrawiam,
Glexu
glexu
FRITZ!Świeżak

Re: Fritz!Fon C4 identyfikacja i wybieranie numerów

Postautor: Roman » 10 paź 2014, 14:30

Jeżeli dobrze zrozumiałem o co Ci chodzi, to zauważ, że " 004822345XXXX", to w zapisie inny numer od "22345XXX". Spróbuj edytować kontakt "Krzysztof" dodając drugi numer w tym kontakcie - np. komórkowy lub firmowy (Mobil; "22345XXX" oraz " 004822345XXXX" - Priwat). Myślę, że o to chodziło?!
Roman
FRITZ!Użytkownik

Postautor: glexu » 10 paź 2014, 21:14

Wiem że to jest inny zapis. Wpisywanie dwóch rodzajów numerów pod jednym kontaktem to takie połowiczne rozwiązanie - które już wykorzystuję tymczasowo. Skoro Fritz!box jest takim zaawansowanym urządzeniem i można ustawić do 10 operatorów SIP to powinno być jakoś inaczej to rozwiązane i ułatwione przypisywanie kont sip do konkretnego wpisu w książce.
glexu
FRITZ!Świeżak

Postautor: Roman » 10 paź 2014, 21:58

Nie chcę tu niepotrzebnie dyskutować, ale... konta sip (10x) dotyczą bezpośrednio powiązania z frickiem, natomiast inne rozmowy przychodzące mogą być identyfikowane poprzez książkę telefoniczną i wydawało mi się, że o takie rozmowy tu chodziło.
Napisałeś; " Skoro Fritz!box jest takim zaawansowanym urządzeniem i można ustawić do 10 operatorów SIP to powinno być jakoś inaczej to rozwiązane i ułatwione przypisywanie kont sip do konkretnego wpisu w książce."
Otóż - czy każdy numer w książce telefonicznej fricka musi być powiązany z jakimś kontem SIP? Nie! Może to być jakikolwiek numer telefonu (komórkowy, stacjonarny,voip-owy). W takim przypadku rozmowy przychodzące nie muszą mieć nic wspólnego z jakimś przypisanym we fricku kontem sip (jednym z dziesięciu).
Roman
FRITZ!Użytkownik

Postautor: glexu » 11 paź 2014, 12:27

No tak, ale skoro mam możliwość wpisać sobie operatorów z całego świata, i np do kuzynki Ani z USA dzwonić z operatora SIP kory ma darmowe rozmowy do USA, to chciałbym aby można było wskazać fritzkowi że z takimi numerami chce łączyć się przez tego operatora...a tu niestety trzeba kombinować :) Mogę ustawić regułę wybierania numeru we fritzku, ale jak ma sie np 100 kontaktów, to bez sensu jest robić ręcznie 100 regół w menu fritzka.
glexu
FRITZ!Świeżak

Postautor: Roman » 11 paź 2014, 19:01

Zrozumiałem o co Ci chodzi. Mnie to nigdy nie interesowało, ale problem chyba jest. Ja spróbowałbym w Telefonie => Rufbehandlung => Wahlregeln => Neue Wahlrege i tutaj można określić zakres numerów (w Bereich z rozwijanego menu wybrałbym =>Rufnummer ), które będą wychodziły poprzez konkretne konto SIP (konkretnego operatora). Nigdy tego nie próbowałem, ale ... może to zadziała.
Roman
FRITZ!Użytkownik

Postautor: glexu » 13 paź 2014, 10:40

Dokładnie tak do działa jak opisujesz, ale w tym przypadku trzeba dla każdego numeru z książki który mnie interesuje zrobić nowe WAHLREGEL - niesamowicie dużo roboty i upierdliwe. Powinno być jakieś ustawianie reguł po prefiksach etc. No nic tam, dzięki za pomoc i pomysły. Zostanę przy wpisywaniu podwójnie numerów do książki telefonicznej. Fajnie że ktoś próbował ze mną rozwiązać problem, dziękuję.
glexu
FRITZ!Świeżak

Postautor: skinpenthar » 26 lut 2015, 13:20

Wpisywanie dwóch rodzajów numerów pod jednym kontaktem to takie połowiczne rozwiązanie - które już wykorzystuję tymczasowo. Skoro Fritz!box jest takim zaawansowanym urządzeniem i można ustawić do 10 operatorów SIP to powinno być jakoś inaczej to rozwiązane i ułatwione przypisywanie kont sip do konkretnego wpisu w książce.??
Cut down your exam stress by using our latest Testking linux certification exam and high quality usmle step 1 and testkingmcdst demos. We provide updated questions with principiacollege pass guarantee along with www.hood.edu training.
skinpenthar
FRITZ!Świeżak

• Reklama

Wróć do Telefonia i centralka