[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2211: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2211: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4786: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4787: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4788: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4789: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
FRITZ!Fon 7150 Sinus W500V angielski soft ktos ma : Firmware - Oprogramowanie sprzętowe (Fon, ATA i WLAN)

FRITZ!Fon 7150 Sinus W500V angielski soft ktos ma

Problemy z nowym firmware, jego modyfikowanie i propozycje zmian w firmware. Upgrade, downgrade i reanimacja.

FRITZ!Fon 7150 Sinus W500V angielski soft ktos ma

Postautor: Jan Nowak » 16 gru 2008, 14:22

FRITZ!Fon 7150 Sinus W500V Firmware-Version 38.04.56

czy ktos ma angielski soft Annex B ?
Jan Nowak

O:FRITZ!Fon 7150 Sinus W500V angielski soft ktos ma

Postautor: muszę ujawniać? » 21 gru 2008, 14:49

Ten zmodyfikowany sinus opiera się na sofcie od 7150 a jak wiadomo avm nie wypuścił jeszcze angielskiej wersji do tego modelu. Część odpowiedzialna za interfejs www pasuje od 7170, jednak wymaga kilku poprawek. Jeśli chcesz to mogę ci podesłać zmodyfikowany soft w obecnej wersji, jednak jest on jeszcze niedopracowany i niektóre ustawienia mogą być niedostępne z poziomu www.
muszę ujawniać?

Postautor: Krzysztof Gutowski » 23 gru 2008, 09:26

FRITZ!Fon 7150 Sinus W500V Firmware-Version 38.04.56
Bardzo proszę o podesłanie zmodyfikowanego firmware
krzysztof_gutowski@o2.pl
Krzysztof Gutowski

Postautor: Jan Nowak » 23 gru 2008, 15:21

może umieścić na jakiś Rapidshare ? lub coś podobnego
Jan Nowak

Postautor: muszę ujawniać? » 23 gru 2008, 17:40

Można podmienić panel bez flashowania, proponuje wypróbować najpierw ten sposób, jest on mniej inwazyjny i sprowadza się do wydania kilku komend z pod telnetu:
cd /var/tmp
wget "http://tobacco.ovh.org/www_en.tar"
tar -xf www_en.tar
mount -o bind ./www_en /usr/www/avm/html

"http://tobacco.ovh.org/www_en.tar" to archiwum z interfejsem od fritzboxa 7170

Zmiana jest przeprowadzona w pamięci ram, po restarcie wraca oryginalny panel niemiecki.

Edytowany przez: guest, w: 2008/12/23 17:41
muszę ujawniać?

Postautor: Robert Roszko » 30 gru 2008, 12:38

Witam. Mam prośbę. Może ktoś by był tak dobry i przesłał mi firmware taki rozszerzony do SINUS w500V (FRITZ!Fon 7150 Sinus W500V Firmware-Version 38.04.56)- niemiecki, e-mail rr_mail@o2.pl. Kupiłem na allegro tą bramkę. Gość mnie zapewniał że wszystko będzie śmigało a w rzeczywistości przesłał z oryginalnym firmware T COM,w którym nic prawie nie da się ustawić(np. zmiana portu LAN na WAN). Teraz chce kasę za wgranie nowego firmware. Mam jeszcze pytanie jak już zdobędę ten zmodyfikowany firmware to jest jakiś specjalny sposób jego wgrywania czy wystarczy że załącze plik z komputera za pośrednictwem stronki www do brami? Z góry wielkie dzięki.
zdjęcie bramki: http://allegro.pl/item516116081_avm_fritz_7150_wifi_voip_10_oper_dect_adsl2_hit.html

Edytowany przez: R_R, w: 2008/12/30 12:39
Robert Roszko

Postautor: Jan Nowak » 30 gru 2008, 16:41

ja kupiłem od niego również i był soft już wgrany(wersja niemiecka Annex - B) , a Ty pewnie chcesz na Annex - A a w aukcji jest napisane ze za Annex - A musisz zapłacić za zmianę :)

ps.
poczytaj te stronki może ci pomoże:
http://strony.aster.pl/janeo/Fritz/fritz_MAIN.htm
ftp://ftp.avm.de/fritz.box/fritzfon.7150/firmware/FRITZ.Fon_7150.AnnexB.38.04.56.image

Edytowany przez: venice, w: 2008/12/30 16:46
Jan Nowak

Postautor: Robert Roszko » 30 gru 2008, 17:08

mi nie zależy na żadnym aneksie, chcę podłaczyć bramkę to WAN. Ten soft zmodyfikowany ma możliwość przełaczenia portu LAN na WAN. Chcę mieć pewność że firmware który załaczasz wyżej jest przerobiony pod SINUSA bo nie chcę uwalić bramki. pozdrawiam
Robert Roszko

Postautor: muszę ujawniać? » 30 gru 2008, 20:23

Firmware od fritza 7150 nie będzie działać na sinusie, potrzebne jest specjalnie zmodyfikowane firmware,
do generowania takiego zmodyfikowanego firmware służą dwa skrypty.

Pierwszy to "freetz" jest to praktycznie dystrybucja linuksa, rozwijana przez wiele osób, posiada ogromne możliwości konfiguracji, jednak w aktualnej wersji, obsługa sinus w500v została wyłączona z powodu niekompatybilności z nowym softem AVM. Trzeba poczekać aż ktoś naniesie poprawki.

Drugi skrypt nazywa się "speed2fritz", jest rozwijany przez jedną osobę, posiada podstawowe możliwości konfiguracji np. zmiana annexu, w obecnej wersji nie wprowadza większych zmian w firmware, służy jedynie do przystosowania softu AVM aby działał na sprzęcie T-com.
Aktualną wersje znajdziesz na stronie http://www.ip-phone-forum.de/showthread.php?t=155864

Jeśli będziesz miał jakieś pytania dotyczące instalacji któregoś ze skryptów pisz na grupie alt.pl.voip
muszę ujawniać?

Postautor: Łukasz Kuczynski » 09 kwie 2009, 12:10

guest napisał:
Można podmienić panel bez flashowania, proponuje wypróbować najpierw ten sposób, jest on mniej inwazyjny i sprowadza się do wydania kilku komend z pod telnetu:
cd /var/tmp
wget "http://tobacco.ovh.org/www_en.tar"
tar -xf www_en.tar
mount -o bind ./www_en /usr/www/avm/html

"http://tobacco.ovh.org/www_en.tar" to archiwum z interfejsem od fritzboxa 7170

Zmiana jest przeprowadzona w pamięci ram, po restarcie wraca oryginalny panel niemiecki.<br><br>Edytowany przez: guest, w: 2008/12/23 17:41

A jak można zmienić język na stałe.
Łukasz Kuczynski

• Reklama

Wróć do Firmware - Oprogramowanie sprzętowe (Fon, ATA i WLAN)