[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2211: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2211: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4786: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4787: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4788: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4789: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
7170 USB HDD, kilka pytan : Firmware - Oprogramowanie sprzętowe (Fon, ATA i WLAN)

7170 USB HDD, kilka pytan

Problemy z nowym firmware, jego modyfikowanie i propozycje zmian w firmware. Upgrade, downgrade i reanimacja.

7170 USB HDD, kilka pytan

Postautor: Bartosz K » 01 lis 2007, 10:33

Czy jest taka mozliwosc aby po podlaczeniu dysku twardego do FBF7170 mozna bylo udostepnic zasoby tego dysku przez otoczenie sieciowe (podmapowac) itd ?? Ewentualnie czy AVM planuje wprowadzenie takiej funkcjonalnosci ??
Czy obsluzy dysk 500GB ??

Dostep do dysku z poziomu FTP jest dla mnie nieakceptowalny:(

Pozatym chcialbym sie dowiedziec kiedy wyjdzie nowsza (angielska) wersja firmware"u z funkcja automatycznej sekretarki ??
Bartosz K

O:7170 USB HDD, kilka pytan

Postautor: Przemysław Waksberg » 22 lis 2007, 11:11

To jest maksymalna wielkość partycji FAT32 jaką wszystkie konwencjonalne programy (np. partycjonowanie Windwos)pozwala utworzy. Można spróbować stworzyć taką partycję innym softem dostępnym w sieci i sprawdzić jej działanie - powinno działać nawet i 200 GB.
Przemysław Waksberg

Postautor: MIROSŁAW BURACZEWSKI » 12 mar 2008, 18:00

Próbował już ktokolwiek podłączyć pod usb większe dyski - ponad 100 GB ? Chciałbym coś takiego zamontować ale nie wiem czy to będzie chodziło?
MIROSŁAW BURACZEWSKI

Postautor: Waldemar Rogowski » 13 mar 2008, 12:47

nie bedzie dzialac
Waldemar Rogowski

Postautor: Sławomir Litwiński » 13 mar 2008, 19:12

Mam podpięty 120 GB, ale niestety podzielony na 4 partycje, wszystkie są widoczne przez FTP FB
Sławomir Litwiński

Postautor: Sławomir Litwiński » 13 mar 2008, 19:17

Pytanie do admina?
Czy wymieniony upgrade firmware będzie też dotyczyć 7140, że o wcześniejszych 7050 nie wspomnę?

Edytowany przez: esel, w: 2008/03/13 19:36
Sławomir Litwiński

Postautor: MIROSŁAW BURACZEWSKI » 13 mar 2008, 23:49

esel napisał:
Mam podpięty 120 GB, ale niestety podzielony na 4 partycje, wszystkie są widoczne przez FTP FB

A możesz napisać jaki dysk? Tzn jakiej marki i jak zasilany(z portu usb czy własne zasilanie?)
MIROSŁAW BURACZEWSKI

Postautor: Sławomir Litwiński » 14 mar 2008, 01:57

Dysk 2,5" Samsung w obudowie USB (najtańszej). Ale nie chciał zasilać się z USB Fritza. Więc do niego wpięty jest zasilany hub Usb z zasilaczem 5V 1A. A i to nie pomogło. Dobrze, że obudowa była wyposażona w kabel usb z odgałęźnikiem. Do huba wpięte są 2 złączki usb z dysku (główna + zasilanie) oraz trzecia z drukarki. Fritz obsługuje i dysk 4 partycje i drukarkę.
Sławomir Litwiński

Postautor: Sławomir Litwiński » 14 mar 2008, 07:43

Zapomniałem dodać, że ten system zdemontowałem już jakiś miesiąc temu i podłączyłem huba nie zasilanego (oszczędność energii) i pendriva 1GB. Dlaczego?
1. Własne FTP miało służyć do przechowywania dużych plików multimedialnych. Nie wiem, czy to wina FTP Fritza, czy XP, ale nawet mapowany dysk w Windows najpierw jest ściągany przez winampa lub coś innego do temporary w Windows, a dopiero potem odtwarzany. W przypadku plików wideo to trwa wieczność. Nie ma obsługi mediów strumieniowych pod ftp.
2. Fritz dość często tracił kontakt z dyskiem i drukarką. Nic nie pomagało tylko wyłącz i załącz. Nie wiem, może to wina huba, ale teraz drukarka i pendrive są cały czas dostępne, a do przerzutu zwykłych plików 1GB wystarczy.
Sławomir Litwiński

Postautor: Marek Madaliński » 14 lis 2008, 21:24

Odświeżę wątek, bo interesują mnie kwestie dużego dysku (dysków) podpiętego pod USB we Fritz 7170.

Mam 2 HDD Seagate 750GB SATA zapakowane w jednej obudowie zewnetrznej i tak podpiete do Fritza 7170. Dyski sa sformatowane w NTFS, bez dzielenia na partycje i dzialaja jako JBOD. Fritz je widzi jako dwa dyski 750GB. Niestety podlaczenie pod Fritza nie obylo sie bez sciagania ichniego oprogramowania - sam Windows nie garnal sie do ich wykrywania.

Problem jest taki, że dyski dzialaja, jest mozliwy odczyt i zapis, ale po jakims czasie od podpiecia, Fritz odpuszcza i trace z nimi kontakt. Trzeba je na nowo "recznie" podlaczac.

Problem chyba tkwi we Fritzu - nie ma kwestii niemożliwości obsłużenia (do pewnego momentu) takich dysków, tylko Fritz się po prostu po jakimś czasie dusi i odmawia posłuszenstwa. Dyski podpiete bezposrednio pod USB w kompie dzialaja bez problemu.

Jak rozwiązać ten problem? Czy dyski muszą być sformatowane pod FAT32, a jeśli tak to z jakimi maksymalnie dużymi partycjami? Czy jestem skazany na FAT32 i max 124GB partycje? A moze jakis inny system plikow?

Prosze o podpowiedz w opisanej wyzej kwestii i ewentuane najbardziej optymlnle rozwiazania przy tych dyskach, ktore posiadam (a planuje na zmiane na jeszcze wieksze - 2 x 1TB).

Jak jest z innymi produktami ,np. Linksysa i dyskami sieciowymi pod LAN.
Marek Madaliński

Następna

• Reklama

Wróć do Firmware - Oprogramowanie sprzętowe (Fon, ATA i WLAN)