[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2211: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2211: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4786: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4787: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4788: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4789: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3883)
7170 USB HDD, kilka pytan : Firmware - Oprogramowanie sprzętowe (Fon, ATA i WLAN) - Strona 2

7170 USB HDD, kilka pytan

Problemy z nowym firmware, jego modyfikowanie i propozycje zmian w firmware. Upgrade, downgrade i reanimacja.

O:7170 USB HDD, kilka pytan

Postautor: Sławomir Litwiński » 15 lis 2008, 17:24

Ten mały dysk 120 GB 2,5" w obudowie z usb też zachowywał się identyczne. Nawet gdy włączyłem go przez huba USB aktywnego z zasilaniem.
Podejrzewam w związku z tym, że to nie tylko u mnie, to sprawa Fritza (u mnie 7140). Po podłączeniu rzez huba pasywnego drukarki i pendriva 1GB zaniki zniknęły. Problem jest tylko taki, że 7410 ma usb 1.1 (12 Mb/s).
Sławomir Litwiński

Postautor: Marek Madaliński » 15 lis 2008, 17:46

Czyli wystarczyłoby podpiąć te dyski za pośrednictwem huba? I to pasywnego? Trochę sceptyczny jestem. Ale może - poleciłbyś jakiś konkretny hub?
Marek Madaliński

Postautor: Sławomir Litwiński » 15 lis 2008, 19:11

przez tego pasywnrgo huba jest obsługiwany oprócz drukarki tylko pendrive. Wczesniejsze dyski twarde wymagały huba aktywnego. zasilanego, bo zdychały przy pasywnym
Sławomir Litwiński

Postautor: Marek Madaliński » 15 lis 2008, 19:37

Czyli do dysków będzie potrzebny hub aktywny - tylko po co jeśli sam dysk zewnętrzny ma oddzielne zasilanie?
Może zasilanie dysków nie jest wystarczające? Ale podpięte bezpośrednio do laptopa chodzą bez problemu. Nie rozumiem tego.

A czy Twoj dysk po podpieciu do aktywnego huba i potem do Fryca chodzil bez problemu?

Może bardziej odpowiedni do tego typu kombinacji bylby typowy router, jakis Linksys na przyklad? Fritz to przede wszystkim bramka VOIP, a mi akurat na tej funkcjonalnosci az tak nie zalezy. Moze Fritz nie wyrabia w takiej konfiguracji?
Marek Madaliński

Postautor: Sławomir Litwiński » 16 lis 2008, 09:46

Mój dysk notebookowy żasilał się z usb. Dlatego był potrzebny hub aktywny.
Nic jednak to ie dało, Co jakiś czas było niezbędne ponowne przyłączenie dysku, bo go Fritz nie widział.
Co do innych firm to nie mam doświadczenia.
Może ktoś na grupie a.p.voip
Sławomir Litwiński

Poprzednia

• Reklama

Wróć do Firmware - Oprogramowanie sprzętowe (Fon, ATA i WLAN)